نکات استفاده از گوگل ویس

پشتیبانیپشتیبانی
5,778 بازدید
نکات گوگل ویس

همراه با افزایش کاربران گوگل ویس  و اضافه شدن روز به روز فروشندگان این محصول در ایران همراه با ادعاهای مختلف نیاز دانستیم مطلبی جهت شفاف سازی همراه با نکات استفاده از گوگل ویس منتشر کنیم که در ادامه به آن می‌پردازیم.

***لطفا تمامی نکات را با دقت مطالعه کنید***

توضیح مختصر گوگل ویس

گوگل ویس سرویس رایگان شماره مجازی آمریکا می‌باشد که توسط گوگل به کاربران ساکن آمریکا ارائه می‌شود، گوگل ویس به شرط استفاده، محدودیت زمانی ندارد؛ دریافت پیام/تماس رایگان می‌باشد و ارسال پیام/تماس به آمریکا رایگان و به دیگر کشورها شامل هزینه می‌باشد.

آدرس سرویس گوگل ویس: https://voice.google.com

 

نحو ثبت نام و دریافت شماره در گوگل ویس

جهت ثبت نام در گوگل ویس به یک جیمیل، آی‌پی محلی و شماره سیم‌کارتی آمریکا نیاز خواهید داشت، که باعث ایجاد هزینه برای افراد خارج از آمریکا می‌شود؛

ما در الکترونیک اکانت سرویس گوگل ویس را با رعایت نکات قانونی و امنیتی بر روی یک جیمیل آماده فعال و اطلاعات جیمیل را خدمت شما کاربران عزیز ارسال خواهیم کرد.

نحو ورود به گوگل ویس خریداری شده

پس از پرداخت هزینه سرویس گوگل ویس اطلاعات یک جیمیل به فرمت زیر برای شما ارسال خواهد شد:

Gmail: Address@gmail.com

Password: Password Gmail

Voice Number: Google Voice Number

Recovery: Address Email Recovery

مرحله ۱: ابتدا وارد صفحه ‌‌لاگین گوگل شوید و آدرس جیمیل را وارد بفرمایید.

مرحله۲: سپس پسورد را وارد کنید و Next را بزنید.

مرحله۳: بر روی متن Confrim your recovery email بزنید.

مرحله۴: در این مرحله از شما درخواست می کند که آدرس ایمیل ریکاوری را به صورت کامل داخل فیلد وارد کنید.

*بعضی از دوستان به اشتباه فکر می‌کنند گوگل کد به ایمیل ریکاوری ارسال می‌کند و جهت لاگین نیاز به کد دارند در صورتی که به هیچ وجه در هیچ مرحله‌ای نیاز به کد ندارند و تنها لازمه آدرس ایمیل ریکاوری که همراه با اطلاعات تحت عنوان recovey ارسال شده را در فیلد وارد کنند و next را بزنند.

مرحله۵: حال با موفقیت وارد جیمیل شدید با ورود به نسخه تحت وب یا اپلیکیشن می‌توانید شماره را مدیریت کنید.

توجه: درصورتی که به ارور اشتباه بودن اطلاعات برخورد کردید لطفا اگر اطلاعات را دستی وارد می‌کنید, کپی پیست کنید و اگر مشکل پا برجا بود با ما در ارتباط باشید

 

نحو استفاده از گوگل ویس

جهت دریافت و ارسال پیام/ تماس از سه روش می‌توانید اقدام کنید:

۱. اپلیکیشن گوگل ویس (موجود در اپ استور و پلی استور)

۲. نسخه تحت وب گوگل ویس به آدرس voice.google.com

۳. دریافت پیام‌‌‌ها و پیغام صوتی در جیمیل (فقط دریافت)

 

گوگل ویس در ایران

قاعدتا استفاده از گوگل ویس در ایران (و تمام کشورها به جز آمریکا و کانادا) مجاز نمی‌باشد ولی به دلیل تحریم ها و عدم امکان استفاده از شماره ایران در سایت و سرویس های مختلف، کاربران ایرانی روی به شماره مجازی آورده‌اند که گوگل ویس یکی از بهترین انتخاب ها می‌باشد.

فروشندگان/تامین کنندگان این سرویس ادعاهای مختلفی همانند: “انتقال شماره باعث بلاک شدن شماره می‌شود”، “از آیپی ثابت استفاده کنید” و… دارند که تماما مورد احترام ما می‌باشند؛ به دلیل اینکه کاربران و مشتریان دائما در حال پرسش اینگونه سوالات هستند ما در ادامه به توضیح متداول ترین سوال یعنی “انتقال شماره” می‌پردازیم.

تمام توضیحات مختص گوگل ویس ارائه شده در الکترونیک اکانت می‌باشد، خواهشمندیم کاربران دیگر فروشندگان به توضیحات فروشنده توجه بفرمایند.

 

انتقال گوگل ویس؛ انجام دهیم یا خیر؟

نکته مهم در استفاده از سرویس‌هایی که در ایران مجاز نمی‌باشد: هیچ عملی به شما تضمین ۱۰۰درصد نمی‌دهد و فقط احتمالات کاهش و یا افزایش پیدا خواهند کرد.

ما سناریو های مختلف مشکلات انتقال و عدم انتقال را بررسی می‌کنیم، و شما در نهایت تصمیم گیرنده‌ی نهایی می‌باشید.

توجه مهم: هیچ‌کدام از مشکلاتی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد اتفاق نیافتاده و فرضی می‌باشد و درصورت وقوع مشکل به کاربران از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد و این نوشته بلافاصله آپدیت می‌شود.

انتقال به جیمیل خود: اکثر کاربران ترجیح می‌دهند که شماره گوگل ویس را به جیمیل خود منتقل کنند، و اما مشکل فرضی‌ که ممکن است بر اثر انتقال برای کاربران ایجاد شود: حساسیت و سختگیری گوگل به جیمیل های ایرانی و بلاک کردن سرویس‌های گوگل ویس که به این جیمیل ها انتقال داده شده‌اند.

آموزش انتقال صحیح و تصویری شماره گوگل ویس

توجه: طی ۴سال گذشته که فعالیت در این زمینه را شروع کرده‌ایم و همراه با فروش بیش از ۵۰۰۰شماره که حداقل ۹۵درصد این شماره ها منتقل شده‌اند، حتی یک مورد بلاکی هم نداشته‌ایم.

عدم انتقال به جیمیل دیگر: در حالی که کاربران فکر می‌کنند انتقال ندادن بهترین و امن ترین می‌باشد اما ممکن است مشکلاتی برای این دست کاربران پیش آید که عبارت است از: گوگل بر روی ساخت جیمیل به صورت تعداد بسیار حساس می‌باشد و مرتب در زمینه شناسایی جیمیل‌هایی که توسط یک نفر ایجاد می‌شود، آپدیت می‌شود و در صورت شناسایی جیمیل را غیرفعال خواهد کرد.

توجه ۱: تمامی جیمیل‌ها به صورت دستی و بهترین روش همراه با سعی بر رعایت تمام نکات امنیتی و قانونی ساخته می‌شوند که باعث ایجاد هزینه بالا برای ما خواهد شد.

توجه ۲(بسیار مهم): اگر تصمیم بر عدم انتقال گرفته اید حتما سعی کنید با جیمیل فعالیت داشته باشید و با آن داخل چندین سایت، سرویس، شبکه های اجتماعی عضو شوید. (منظور آدرس جیمیل می‌باشد)

 

آپدیت تیرماه ۱۴۰۰:

با توجه به سختگیری های گوگل در تحریم‌ها جهت جلوگیری از هرگونه مشکل لطفا مراحل زیر را با دقت با جیمیل حاوی شماره( تفاوتی ندارد شماره را انتقال داده باشید یا خیر)  انجام دهید:

مرحله اول: با جیمیل حاوی شماره وارد این لینک شوید:

تغییر کشور

در صورتی که Country version برابر United State بود لازم نیست اقدام انجام دهید در غیر این صورت لطفا مرحله بعد را انجام دهید.

 

مرحله دوم: با وی‌پی‌ان معتبر و سرور آمریکا (ترجیحا نرم‌افزار ‌Windscribe ) از طریق این لینک وارد Security شوید و اگر شماره ایران داخل recovery phone دارید حذف کنید.

 

مرحله سوم: سپس وارد این لینک شوید و فرم نمایش داده شده را طبق عکس زیر تکمیل کنید:

درخواست تغییر کشور

با کلیک بر روی دکمه Submit درخواست تغییر کشور را برای گوگل ارسال کنید نهایتا طی ۱ هفته نتیجه درخواست برای شما ایمیل می‌شود.

توجه۱: اگر درخواست شما به هر دلیلی رد شد لطفا جیمیلی دیگری ایجاد کنید و مراحل را مجددا انجام دهید و درصورت تایید درخواست و تغییر موفق به کشور United State, شماره گوگل ویس را به آن جیمیل انتقال دهید.

توجه۲: اگر جیمیل موردنظر را در موبایل لاگین نکنید احتمال پذیرفتن درخواست تغییر اکانت شما بالاتر می‌رود. (پس از تغییر می‌توانید بدون مشکل و نگرانی لاگین کنید)

توجه۳: لطفا در نظر داشته باشید تا به حال هیچگونه گزارشی مبنی بر وجود مشکل در این زمینه گزارش نشده‌ است و آپدیت تیرماه تنها جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی می‌باشد.

استفاده در اپل آیدی

اپل از اوایل خرداد ماه ۱۳۹۹ فعالسازی تایید دو مرحله‌ای را بسیار جدی تر گرفته و برخی فعالیت ها را مشروط به فعالسازی تایید دو مرحله ای کرده، به دلیل عدم امکان استفاده از شماره ایران در اپل آیدی، شماره مجازی گوگل ویس به دلیل عدم محدودیت زمانی و ثابت بودن شماره بسیار پرطرفدار شده؛ البته به دلیل مجازی بودن شماره و عدم مجاز بودن شماره گوگل ویس در ایران از سمت گوگل کاربران نگران می‌باشند که در آینده شماره غیرفعال شود و به واسطه غیرفعال شدن شماره دسترسی به اپل آیدی هم از بین رود، هرچند تا به حال مورد غیرفعال شدن شماره طی ۴ سال گذشته نبوده اما جهت اطمینان بیشتر کاربران در ادامه توضیح مختصری از استفاده صحیح از گوگل ویس در اپل آیدی خواهیم داد:

همانطور که حتما اطلاع دارید زمانی که در یک دیوایس اپلی لاگین هستید، برای لاگین اپل آیدی در یک دیوایس دیگر، کد دو مرحله‌ای به شماره موبایل ارسال نخواهد شد و کد بر روی اسکرین دیوایس که لاگین هستید ارسال خواهد شد؛ حال فرض بگیریم شما تنها یک دیوایس اپلی دارید و قصد خارج شدن(sign out) از اپل آیدی را دارید و قاعدتا دیگر داخل هیچ دیوایس اپلی لاگین نخواهید بود و اگر قصد لاگین مجدد داشته باشید کد به شماره ارسال خواهد شد؛ شما باید همیشه قبل از sign out کردن، شماره‌ی گوگل ویسی که به اپل آیدی اضافه کردید را بررسی کنید و از سلامت شماره اطمینان پیدا کنید. اگر به هر دلیلی به شماره دسترسی نداشتید قبل از sign out وارد تنظیمات دیوایس اپلی شده و از بخش ‌Apple id و قسمت ‌security شماره موبایل را تغییر دهید و شماره‌ای اضافه می کنید که به آن دسترسی داشته باشید. (در این صورت نیازی نیست به شماره قبلی دسترسی داشته باشید و شماره به راحتی قابل تغییر هست)

توجه: تا به اکنون هیچ یک از کاربران دچار مشکل نشده اند و با رعایت نکته بالا به راحتی می توانید اطمینان خاطر ۱۰۰درصد داشته باشید.

 

استفاده در واتس اپ

یکی از موارد پرکاربرد گوگل ویس استفاده‌ی آن در واتس اپ می‌باشد، متاسفانه از اوایل خرداد ماه سرویس واتس اپ کد تایید عضویت و ورود را به صورت پیامک به شماره های گوگل ویس ارسال نمی‌کند و جهت دریافت کد باید از طریق تماس اقدام بفرمایید.

جهت دریافت کد واتس اپ از طریق تماس لطفا مراحل زیر را با دقت انجام دهید:

۱. وی‌پی‌ان Windscribe را دانلود کنید و با سرور آمریکا متصل شوید. (لطفا از دیگر وی پی ان ها استفاده نفرمایید)

۲. وارد نسخه تحت وب گوگل ویس (در دسکتاپ) شوید، به تنظیمات روید و گزینه هارا طبق عکس زیر تغییر دهید:

تنظیمات

۳. پس از اعمال تنظیمات و اطمینان از روشن بودن وی پی ان، وارد اپلیکیشن واتس‌اپ شوید(با وی پی ان) و درخواست کد از طریق تماس دهید.

۴. پس از درخواست تماس از طریق کد، نسخه وب زنگ می‌خورد و پس از جواب دادن کد تایید خوانده می‌شود.

توجه توجه: اگر بیش از ۳بار درخواست کد دهید و بر اثر عدم رعایت مراحل تماس برقرار نشود، شماره شما توسط واتس اپ به عنوان اسپمر شناخته می‌شود و دیگر با شما تماس گرفته نخواهد شد.

 

استفاده در تلگرام، و…

از دیگر موارد پرکاربرد گوگل ویس امکان ثبت نام در سرویس های اجتماعی، پیام رسان و … می‌باشد؛ نکته ای که هنگام ثبت نام در این سرویس ها باید به آن دقت بفرمایید آیپی شما می‌باشد، به دلیل اینکه آیپی ایران می‌باشد و شما در حال ثبت نام با شماره آمریکا هستید ممکن است سرویس موردنظر به شما شک کند و اکانت شما را در آن سرویس بلاک کند پس دقت بفرمایید: در هنگام ثبت نام سرویس gps خود را غیرفعال و آیپی خود را با سرویس های مربوطه به آمریکا تغییر دهید.

نکته: جهت ثبت‌نام در تلگرام حتما از اپلیکیشن موبایل تلگرام استفاده کنید و همچنین حدود یک الی دو هفته در تلگرام لیمیت خواهید بود که پس از این مدت تلگرام شما به حالت عادی خواهد شد. (لیمیت با اسپم متفاوت می باشد و اقدامی از سمت شما لازم نیست انجام شود)

 

رفع مشکل عدم دریافت و برقراری تماس

جهت دریافت و برقراری تماس لازم هست تنظیمات زیر را در اپلیکیشن اعمال کنید:

تنظیمات تماس

۱. making and receiving calls را بر روی Prefer Wi-Fi and Mobile Data قرار دهید.

۲. در قسمت incoming calls دستگاه‌هایی را فعال کنید که به آنها دسترسی دارید.

۳. Screen calls را خاموش کنید

۴. Do not disturb را نیر خاموش کنید

نکته۱: از وی‌پی‌ان معتبر و سرور آمریکا استفاده کنید. (پیشنهادی: Windscribe)

نکته۲: ترجیحا دسترسی لوکیشن(gps) را به اپلیکیشن گوگل ویس قطع کنید.

نکته۳: اگر با اعمال تنظیمات بالا مشکل حل نشد از طریق نسخه تحت وب تماس برقرار یا دریافت فرمایید.

 

شرط فعال ماندن شماره

شرکت گوگل محدودیت زمانی برای گوگل ویس تعیین نکرده اما در قوانین  سرویس ذکر کرده در صورتی که کاربر طی ۵ الی ۶ ماه از شماره استفاده نکرده باشد پس از اطلاع رسانی به کاربر، شماره گوگل ویس کاربر حذف خواهد شد.

جهت فعال ماندن شماره گوگل ویس حتما به صورت ماهانه (نهاتا سه ماه) با گوگل ویس تهیه شده یک پیامک(متن پیام اهمتی ندارد) به یک شماره آمریکا ( به طور مثال: 1234-345 (765) 1+ یا شماره‌ای دیگر ) ارسال کنید.
   ارسال پیامک به شماره آمریکا رایگان است و هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت.
   شما با عمل ارسال پیامک به گوگل اثبات می‌کنید که با شماره فعالیت دارید.
   نیازی نیست به شماره مقصد دسترسی داشته باشید و شماره درست باشد و شماره به شما پاسخ دهد.
———
در صورت هرگونه ابهام ابتدا بخش سوالات متداول را مطالعه فرمایید و سپس با پشتیبانی در ارتباط باشید.
دسته بندی گوگل ویس
اشتراک گذاری

2 پاسخ به “نکات استفاده از گوگل ویس”

  1. سلام خسته نباشید
    میشه برای فعال نگه داشتن شماره مجازی به یک شماره مجازی دیگه پیام پیام بدیم؟
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10+ محصولات
۶۰۰۰+ سفارشات تکمیل شده
۵۰۰۰+ کاربران
4+ مطالب وبلاگ
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت